Dzień języków obcych

Dnia 30 maja 2006 r. w naszym gimnazjum odbędzie się Dzień Języków Obcych. Klasy pierwsze będą rywalizować w konkursie piosenki niemieckiej i angielskiej, podczas którego jury oceniać będzie poprawność wykonania utworów, oryginalność oraz kostiumy. Czteroosobowe drużyny klas drugich będą musiały wykazać się znajomością realiów krajów angielsko- i niemieckojęzycznych w konkursie wiedzy o tych krajach.
Dla klas trzecich przewidziano konkurs plastyczny, klasy te powinny dostarczyć do 30 maja 2006r. plakat na temat „Języki otwierają drzwi do Europy”

Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 16.11.2005r. odbył się etap szkolny Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Meister in Deutsch”.  Wzięło w nim udział 50 uczniów naszej szkoły. Do następnego etapu zakwalifikowały się 3 osoby: Patrycja Styp-Rekowska, Anna Felskowska i Joanna Werra.
Etap rejonowy konkursu odbył się 20.01.2006r. w Słupsku.

Do etapu wojewódzkiego, który odbył się 24.02.2006r. w Gdańsku,  zakwalifikowano Patrycję Styp-Rekowską, która została finalistką Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego „Meister in Deutsch” w roku szkolnym 20005/2006.

GRATULUJEMY!!!

Wojewódzki Konkurs Fizyki z Astronomią

Po szkolnych eliminacjach, w których wystartowało 8 uczniów, do drugiego etapu zakwalifikowali się: Justyna Mohr (III b), Alina Leszczak (III j), Maciej Wiczkowski (III e) i Jędrzej Waszkiewicz (III b.

3 grudnia 2005r. w naszej szkole odbył się etap rejonowy. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z powiatów kościerskiego i bytowskiego. Po sprawdzeniu prac najlepsi okazali się:

Anita Biłanicz z Zespołu Szkół w Kramarzynach

Andrzej Harnat z Gimnazjum z Miastka

Justyna Mohr z Gimnazjum nr 1 w Bytowie

Filip Żywiecki z Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie

Joanna Mazur z Gimnazjum z Miastka

Oskar Alaburda z Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie

Alina Leszczak  z Gimnazjum nr 1 w Bytowie

Dariusz Cichosz z Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie

Jędrzej Waszkiewicz z Gimnazjum nr 1 w Bytowie

Krystian Czupryniak z Gimnazjum w Starkowie.

Komisja wojewódzka do III etapu wytypowała pierwsze 4 osoby.

Finał Wojewódzkiego Konkursu Fizyki i Astronomii odbył się 03.03.2006 r. w Gdańsku z udziałem naszej uczennicy Justyny Mohr.

GRATULUJEMY!!!

Aktualności:.

Wojewódzki Konkurs Matematyczny „Asy Matematyczne”

Dnia 17. 11 2005 r. odbył się szkolny etap Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego „Asy Matematyczne” dla uczniów gimnazjum w roku szkolnym 2005/2006 organizowanym przez Gdańską Fundację Oświatową. Po raz pierwszy wyniki konkursu były wprowadzane droga elektroniczną do systemy „CERTAMEN”, który kwalifikował uczniów do etapu rejonowego.

Szkolna Komisja Konkursowa w składzie:

1.       mgr Mariola Szemiela – nauczyciel matematyki

2.       mgr Halina Wiczkowska – nauczyciel matematyki,

3.       mgr  Agnieszka Knop – nauczyciel matematyki

przeprowadziła szkolne eliminacje zgodnie z wymogami regulaminowymi konkursu.

Maksymalna liczba punktów wynosiła 30. Poziom trudności zadań był dość wysoki i minimum punktowego (22 pkt)  nie uzyskał żaden uczeń.

Do etapu rejonowego wytypowano jedną uczennicę Justynę MOHR z klasy III b, która uzyskała 18 punktów. Etap rejonowy odbył się 21.01.2006 r. w Słupsku. Do III etapu uczennica nie zakwalifikowała się.

Wojewódzki konkurs Geograficzny

Szkolny Konkurs Geograficzny odbył się 7.11.2005 r. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Temat konkursu brzmiał „ Niespokojna Ziemia”. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się następujący uczniowie:

1.       Paweł Chrostowski - klasa IIIb

2.       Robert Somionka - klasa IIIj

3.       Dorota Rembalska - klasa IIIg

4.       Jędrzej Waszkiewicz - klasa IIIb

Rejonowy Konkurs Geograficzny odbył się w Słupsku,
dn.10.12.2005r. Uczniowie nie zdobyli wystarczającej liczby punktów, aby zakwalifikować się do etapu wojewódzkiego.