Biblioteka:.

Biblioteka szkolna gimnazjum posiada księgozbiór liczący około 13 tys woluminów oraz zbiory specjalne.

W etapie reformy oświaty następuje radykalna zmiana księgozbioru: książki i podręczniki szkoły podstawowej przekazywane są do bibliotek szkół podstawowych, natomiast nasz księgozbiór wzbogacamy tytułami odpowiednimi do wieku, zainteresowań oraz potrzeb uczniów gimnazjum. Obecnie najbardziej poczytni autorzy to: Coelho Paulo, Wharton William, Boglar Krystyna, Musierowicz Małgorzata, Siesicka Krystyna.

W roku szkolnym 2005\2006 kładziemy nacisk na rozbudowę działu regionalnego, kartoteki regionalnej oraz przygotowanie biblioteki do obsługi czytelnika przy pomocy programu komputerowego.

Biblioteka szkolna

Organizowane były, są i będą inscenizacje, poranki poetyckie, konkursy w tym międzyszkolne, spotkania autorskie, a także lekcje biblioteczne. Nauczyciel-bibliotekarz szczególnie zwraca uwagę na indywidualną pracę z uczniem, zwłaszcza z uczniem uzdolnionym oraz tym nie radzącym sobie.