3.      Malwina Mądzelewska

4.      Paweł Sierzputowski

5.      Oliwia Sikorska

6.      Grzegorz Wera

brali udział w V Powiatowym Młodzieżowym Turnieju Turystyczno – Krajoznawczym.  Młodzież podzieliła się na dwie drużyny. Każda wyposażona była w przybory do kreślenia, kompas, busolę, apteczkę. Do wykonania było szereg konkurencji. Uczniowie pisali test krajoznawczy oraz test z wiedzy turystycznej i topograficznej. Pokonywali kolarski tor przeszkód, rozwiązywali testy z przepisów ruchu drogowego oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Wykonywali zadania praktyczne polegające na umiejętnym udzieleniu pierwszej pomocy w razie wypadku. Brali udział w turystycznym marszu na orientację – tu przez 3 godziny odszukiwali punktów zaznaczonych na mapie topograficznej  Gostkowa i okolic.

Spośród 11 drużyn, nasza w składzie:

WERONIKA ŁUKASIK, GRZEGORZ WERA i PAWEŁ SIERZPUTOWSKI zajęła I miejsce. Zwycięzcy otrzymali puchar i ciekawe nagrody.

Zwycięska drużyna

Druga drużyna zajęła pozycję VII. Nad przygotowaniem uczniów do konkursu czuwały: pani Maria Cichosz (nauczycielka geografii) oraz
pani Bożena Kaczmarek (nauczycielka biologii).

Liga matematyczna:.

Dnia 6.04.2006 r. w Słupsku odbył się finał Ligi Matematycznej, organizowanej od 1996 roku. Organizatorami konkursu byli:

1.       I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego,

2.       I Społeczne Liceum,

3.       Instytut Matematyki Pomorskiej Akademii Pedagogicznej,

4.       Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku.

Liga Matematyczna ma na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej wśród uczniów regionu słupskiego (dawne województwo słupskie). W edycji 2005/06 wzięło udział 7 uczniów naszego gimnazjum. Do półfinału zostali zakwalifikowani uczniowie:

·          Justyna Mohr – kl. III b

·          Paweł Sierzputowski – kl. II j.

Po zmaganiach finałowych Paweł Sierzputowski został laureatem Ligi Matematycznej, zajmując 5 miejsce. Justyna Mohr uplasowała się na miejscu 21.