Pedagog szkolny:.

Wtorek 8-12

Czwartek 9-14

sala nr 300  (II piętro)

Zainteresowani mogą również kontaktować się telefonicznie:

Psycholog szkolny w ramach swoich obowiązków:

1. Przeprowadza indywidualne rozmowy psychologiczno – terapeutyczne z uczniami, niektóre odbywają się cyklicznie.

2. Uczy młodzież radzenia sobie w różnorodnych sytuacjach szkolnych, środowiska pozaszkolnego.

3. Udziela porad uczniom w zakresie sposobów przyswajania wiedzy, motywuje do nauki.

4. Prowadzi zajęcia z uczniami przejawiającymi problemy z pisaniem i czytaniem (dysleksja, dysgrafia, dysortografia).

5. Dostarcza informacji pomocnych w wyborze zawodu oraz dalszego kierunku kształcenia.

6. Dla klas III organizuje wycieczki do Powiatowego Urzędu Pracy.

7. Kieruje uczniów na badania do Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej.

8. Przeprowadza rozpoznania uczniów dyspanseryjnych w  klasach III.

9. Prowadzi grupę wsparcia dla uczniów sprawiających problemy wychowawcze oraz z trudnościami w nawiązywaniu relacji interpersonalnych.

10. Przeprowadza zajęcia psychoedukacyjne w klasach. Najczęściej dotyczą one następującej tematyki: tolerancja; agresja; nałogi;  asertywność; elementy treningu twórczości;  komunikacja niewerbalna; werbalna; zjawisko stresu; skuteczna walka ze stresem; nasze problemy – ucieczka; czy wyjście im naprzeciw

Mają one na celu: integrację uczniów; zacieśnienie więzi klasowych; wzajemne poznanie; przyglądanie się sobie; otwarcie się na innych; wzrost zaufania; ułatwienie samooceny; ułatwienie radzenia sobie z aktualnymi problemami klasowymi; zabawę.

11. Prowadzi rozmowy z rodzicami, dostarcza wskazówek wychowawczych, buduje    zainteresowanie rodziców specyficznymi trudnościami w nauce dzieci i problemem   dojrzałości szkolnej.

12. Bierze udział w wywiadówkach.

Zwróć się do psychologa szkolnego, gdy:

1. Czujesz, że nikt Cię nie rozumie, jesteś samotny.

2. Nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem.

3. Masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej.

4. Chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem.

5. Chciałbyś pomóc innym, nie wiesz, w jaki sposób.

6. Masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić.

Przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.