Świetlica:.

Świetlica szkolna działająca przy Gimnazjum nr 1 w Bytowie stanowi integralną część szkoły, wspomaga i uzupełnia pracę szkoły we wszystkich jej zakresach: opieki, oddziaływania wychowawczego oraz poczynań dydaktycznych.

Do głównych zadań naszej świetlicy należą zapewnienie zorganizowanej opieki wychowawczej, umożliwiającej wszechstronny rozwój osobowości, bezpieczeństwa oraz racjonalnego wykorzystania czasu wolnego uczniom:

- dojeżdżającym,

- nie uczęszczającym na lekcje religii i zajęcia z wychowania do życia

w   rodzinie,

- zwolnionym z lekcji wychowania fizycznego,

- w ramach zastępstw doraźnych.

Zajęcia świetlicowe odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 15.00.

W świetlicy pracują:

mgr Liliana Kosińska

mgr Grażyna Gańska

9.00 – 15.00

9.00 – 15.00

Wychowawcy świetlicy realizują zadania zgodnie z Programem Wychowawczym szkoły, rocznym planem pracy oraz miesięcznymi rozkładami materiału każdego z wychowawców, podzielonymi na bloki tematyczne.

1. Roczny plan pracy

2. Miesięczne rozkłady materiału

3. Przykładowe scenariusze zajęć (1, 2, 3, 4)

Zajęcia świetlicowe prowadzone są najczęściej w grupach rówieśniczych o charakterze kształcącym, dostosowane do możliwości i zainteresowań uczniów. W trakcie zajęć, nie tylko świetlicowych, obowiązuje „Kodeks Gimnazjalisty”, który stworzyliśmy wspólnie z uczniami.

Nasza świetlica mając na uwadze potrzeby uczniów współpracuje z:

- biblioteką szkolną,

- psychologiem szkolnym,

- pracownią informatyczną,

- pedagogiem szkolnym,

- Samorządem Uczniowskim,

- wychowawcami.

Świetlica szkolna

Oprócz tego od stycznia 2004 roku utrzymujemy, jako wychowawcy świetlicy stały kontakt z pracownikami świetlic z SP 35 w Gdyni oraz SP 13 w Gdańsku, na zasadzie wymiany materiałów oraz doświadczeń, związanych z prowadzeniem świetlic szkolnych.

Jako społeczność świetlicowa bardzo chętnie włączamy się do organizacji imprez ogólnoszkolnych np. „Sprzątanie Świata”, „Dzień Sportu Szkolnego”, dyskoteki szkolne, akademie okolicznościowe itp.

Nasza świetlica jest wewnątrzszkolna instytucją wychowawczą, która wspomaga i uzupełnia pracę szkoły. Staramy się stwarzać warunki dla rozwoju indywidualnych zainteresowań, zdolności i postaw motywacyjnych uczniów naszego Gimnazjum. Bardzo byśmy chcieli, aby świetlica była miejscem przyjaznych, gdzie uczeń będzie chętnie przychodził i z żalem wychodził.

„Nudzić się może tylko ten,
                             kto sam jest nudny”.

(T. Kotarbiński)